Головна » 2018 » Травень » 4 » ЗБЕРЕГТИ ЛІСИ ВІД ВОГНЮ ЗМОЖЕМО СПІЛЬНО!
13:35
ЗБЕРЕГТИ ЛІСИ ВІД ВОГНЮ ЗМОЖЕМО СПІЛЬНО!

Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити ліс та насадження, що вирощувалися десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, а гинуть дикі тварини, птахи, комахи, порушується стабільність екосистеми в цілому.

Основна причина їх виникнення - порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку. Кинутий недопалок чи не погашений сірник, випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг поблизу лісових масивів можуть викликати пожежонебезпечну ситуацію, з якою буде нелегко справитися.

Тому адміністрація ДП «Верховинське лісове господарство» звертається до мешканців та гостей району з нагадуванням: розводити багаття дозволяється лише у безвітряну погоду у відведених для цього місцях, тримати його під постійним наглядом. Збираючись додому, не забувайте ретельно залити багаття водою, закидати землею чи піском.

Якщо кожен із нас буде уважнішим і обережнішим, завжди дотримуватимемось Правил пожежної безпеки, то зайвий раз не наражатимемо на небезпеку ні себе, ні оточуюче середовище та природу.

Нагадуємо, що згідно КУпАП за порушення Правил пожежної безпеки у лісових масивах настає адміністративна відповідальність, котра передбачає накладення штрафу від 85 до 850 грн, за знищення або пошкодження лісу, внаслідок необережного поводження з вогнем. За порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвели до виникнення лісової пожежі чи поширення її на значній площі, передбачено штраф 1020 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 1700 грн. У випадку нанесення збитків передбачається кримінальна відповідальність.

Наш спільний громадянський обов’язок - шанобливо ставитися до природи. Перебуваючи в лісі, дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах.

 

Адміністрація

ДП «Верховинський лісгосп»

Категорія: Новини підприємства | Переглядів: 24 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0