Головна » 2017 » Листопад » 20 » Трудовий колектив Верховинського держлісгоспу занепокоєний схваленою Стратегією реформування лісової галузі
21:50
Трудовий колектив Верховинського держлісгоспу занепокоєний схваленою Стратегією реформування лісової галузі

Сьогодні у Верховинському держлісгоспі відбулися збори трудового колективу на яких було розглянуто питання щодо схваленої Кабінетом Міністрів України 15.11.2017 Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Схвалення даної стратегії в представленому вигляді викликало значне занепокоєння всіх членів колективу оскільки зазначена стратегія передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії. На зборах зазначалося, що оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме росту соціальної напруги. Ліквідація таких підприємств призведе до втрати кваліфікованих працівників і міграцію трудових ресурсів до країн Європи.

За результатами зборів було підготовлено відповідне клопотання до Верховинської районної ради щодо розгляду даного питання на сесії районної ради.

Цього ж дня на позачерговій чотирнадцятій сесії Верховинської районної ради було прийнято звернення районної ради щодо недопущення реалізації даної Стратегії реформування лісової галузі. 

 

Депутати звернулися до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В.,  Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політика і продовольства України Кутового Т.В., заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондара В.Н., народних депутатів України  Солов’я Ю.І., Дерев’янка Ю.Б., голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончарука О.Р., голови Івано-Франківської обласної ради  Сича О.М.

Наводимо нижче текст рішення районної ради

 

                                                  У К Р А Ї Н А

                                ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА

                 Івано-Франківської області

                                    Сьоме демократичне скликання

                                   (Позачергова чотирнадцята сесія)

 

                                                  Р І Ш Е Н Н Я

 

від 20   листопада  2017 року

селище Верховина

              

Про звернення трудових колективів

та районної ради щодо недопущення

реалізації Стратегії реформування

лісової галузі

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи рішення трудових колективів підприємств лісової галузі Верховинського району, районна рада

 

вирішила:

 

  1. Схвалити звернення районної ради до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В.,  Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політика і продовольства України Кутового Т.В., заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондара В.Н., народних депутатів України  Солов’я Ю.І., Дерев’янка Ю.Б., голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончарука О.Р., голови Івано-Франківської обласної ради  Сича О.М. щодо схваленої Кабінетом Міністрів України 15.12017 Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року (додається).

2. Звернення надіслати Президенту України Порошенку П.О., Голові Верховної Ради України Парубію А.В., Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б., Міністру аграрної політики і продовольства України Кутовому Т.В., заступнику голови Державного агентства лісових ресурсів України  Бондару В.Н., народним депутатам України  Солов’ю Ю.І., Дерев’янку Ю.Б., голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончаруку О.Р.,  голові   Івано-Франківської  обласної  ради Сичу  О.М.

3. Звернення опублікувати у районній газеті «Верховинські вісті» та оприлюднити на веб-сайті районної ради.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради І.Маківничука.

 

Голова районної ради       Іван Шкіндюк

 

 

 

 

Президенту України

Порошенку П. О.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Міністру аграрної політики і продовольства України

Кутовому Т.В.

Заступнику  голови Державного

агентства лісових ресурсів України

Бондару В. Н.

Народному депутату України

Солов’ю Ю. І.

Народному депутату України

Дерев’янку Ю.Б.

Голові Івано-Франківської

обласної державної адміністрації

Гончаруку О.Р.

Голові Івано-Франківської

обласної ради

Сичу О.М.

Звернення

Ми, депутати Верховинської районної ради Івано-Франківської області, глибоко стурбовані схваленою Кабінетом Міністрів України 15.11.2017 Стратегією сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року (надалі – Стратегія)  і неодноразово звертались до Вас врахувати наші пропозиції при реформуванні лісової галузі.

Верховинський район – високогірний, 79 відсотків території вкрито лісами, і з цим пов’язана століттями сформована господарська діяльність жителів району.

Кабінет Міністрів України  15 листопада 2017 року всупереч позиції фахівців, думки територіальних громад, кулуарно схвалив  Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року, яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії, що передбачає подальшу можливість приватизації лісів.

         Організація єдиної господарської структури, тобто схваленої Урядом  Стратегії акціонерної компанії, буде мати незворотні наслідки для України, регіонів та Верховинського району – можливу приватизацію державних лісів, монополізацію ресурсу та банкрутство деревообробного сектору, погіршення санітарного стану лісів, зубожіння сільського населення внаслідок масового скорочення штату лісогосподарських підприємств, втрата кваліфікованих спеціалістів тощо.

На сьогоднішній день Верховинський та Гринявський державні лісогосподарські підприємства, Верховинський районний лісгосп та суб’єкти підприємницької      діяльності     лісової     галузі     району     є     головними бюджетоутворюючими підприємствами, основними платниками податків та роботодавцями у сільських місцевостях високогірного Верховинського району. Підприємства та підприємці лісової галузі працюють стабільно. Оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме росту соціальної напруги. Ліквідація таких підприємств призведе до втрати кваліфікованих працівників і міграцію трудових ресурсів до країн Європи.

Вважаємо помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій прибуткова галузь поставлена у невизначеність. В результаті, усі податки, відрахування не залишаться у районі, а отже територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.

   Ми повинні реформувати галузь, вивчаючи досвід передових країн світу – Австрії, Болгарії, інших держав, які добре господарюють у лісах. В Україні повинна існувати інституційна база для рівноправного функціонування державної, комунальної та приватної форм власності на ліси. Наші господарі з покоління в покоління передають землю, пасовища, де земля вкрита лісом, що забезпечує повноцінне господарювання.

Тому вимагаємо прислухатися до професійної лісової спільноти та громадськості, не допустити проведення економічно та юридично не обґрунтованих реформ, які призведуть до повної руйнації галузі і гірського Верховинського району, дати можливість нам, горянам, жити тут і мати можливість чесно заробляти кошти, використовуючи лісові ресурси та побічну сировину.

Реформування потрібно проводити з урахуванням інтересів місцевих громад лісових районів. Впровадити у практику організації ринку деревини проведення місцевих, обласних та загальних торгів. Ні в якому разі не допускати проведення електронних торгів, які залишили по собі шлейф негативної практики в для суб’єктів господарювання, які розміщені в сільській та гірській місцевості.

 Ми не маємо права знищити лісогосподарські підприємства, їхні трудові колективи, місцеві деревообробні підприємства. Треба надати право лісівничому та експертному загалу відпрацювати вибір моделі реформування з врахуванням усіх можливих ризиків, врахування потреб гірських, залежних від лісової галузі, районів. Гуцули-верховинці з покоління в покоління передають любов до природи, лісу, бережно і раціонально вміють використовувати деревину, і тому громади мають впливати на лісогосподарську діяльність, використання побічної сировини, яка є в лісах і повинна використовуватися для забезпечення потреб горян.

         Враховуючи вищенаведене, вимагаємо не допустити реалізацію даної Стратегії, яка була схвалена кулуарно, таємно, та вжити вичерпних заходів щодо її перегляду та проведення широкого громадського обговорення.

 

Прийнято на позачерговій чотирнадцятій сесії Верховинської районної ради VIІ демократичного скликання

20 листопада  2017 року.

Категорія: Новини підприємства | Переглядів: 61 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0