Головна » 2017 » Серпень » 16 » На Прикарпатті відбувся обласний конкурс звалювальників лісу «Лісоруб 2017»
10:32
На Прикарпатті відбувся обласний конкурс звалювальників лісу «Лісоруб 2017»

Днями на Прикарпатті відбулись обласні змагання звалювальників лісу «Лісоруб 2017».

Цьогоріч конкурс ювілейний, адже професійні змагання відбуваються уже вдвадцяте. Змагання пройшли на базі державного підприємства «Гринявське лісове господарство», у селі Устеріки Верховинського району.

1106

Професія звалювальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі. Особливо небезпечно ліквідовувати наслідки буреломів, вітровалів чи інших природних явищ.

Тому обласні змагання лісорубів вкотре влаштовують з метою більш ефективного розповсюдження передового досвіду роботи звалювальників лісу та вивчення високопродуктивних прийомів праці кращих майстрів лісозаготівельної справи підприємств управління.

Ще однією метою проведення конкурсу є підготовка до всеукраїнських змагань. Адже підприємство, учасник якого займе в обласному конкурсі перше місце, делегує свою команду на всеукраїнські змагання.

Начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук ділиться: «Приємно, що змагання проходять на Верховинщині - у мальовничому гірському районі. Цьогоріч змагання ми влаштували на базі державного підприємства «Гринявське лісове господарство». Цей лісгосп приймає змагання вже вдруге і йому випала честь приймати ювілейні змагання, адже цього року на Прикарпатті конкурс відбувається уже вдвадцяте. До слова, змагання, що проходили першого разу на базі Гринявського лісгоспу також були ювілейними – десятими».

Підрахунок кількості балів, набраних учасниками змагань, та визначення переможця відбувається в електронному режимі.

«Для цього ми використовуємо спеціальну програму. До слова, електронний підрахунок балів, окрім Івано-Франківської області, використовують ще тільки на змаганнях у Київській області», – розповідає заступник начальника управління Роман Варварук.

Для самих учасників конкурс є не тільки змаганням, а і святом, до якого вони готуються практично цілий рік.

Цьогоріч за перемогу змагались найкращі лісоруби з пятнадцяти лісгоспів, що входять до структури Івано-Франківського ОУЛМГ.

Учасників змагань обирали у лісгоспах, які вони представляють. Для цього у кожному лісовому господарстві провели конкурс між лісництвами, переможці яких взяли участь у обласному конкурсі звалювальників лісу.

Співорганізаторами змагань традиційно виступили Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, обласна організація Товариства лісівників України та обласна організація профспілки працівників лісового господарства.

Всі етапи конкурсу відповідали вимогам всеукраїнських змагань. Змагання включали в себе п'ять етапів: підготовку бензопили до роботи, розкряжування комбінованим різом, точне розпилювання, очищення стовбура від гілок та сучків. Найвищою кількістю балів визначалася валка дерев. Судді оцінювали точність виконання усіх етапів конкурсних завдань, враховуючи швидкість їх проходження. Одночасно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки.

«Всі учасники конкурсу – це професіонали своєї справи, які вміло і професійно проводять валку деревини відповідно до всіх правил безпеки.  При валці деревини здійснюється правильний підпил, а деревину спрямовують відповідно до запланованого місця її падіння», - розповідає головний суддя – начальник відділу лісових ресурсів Андрій Шпундра.

Після того, як учасники пройшли всі етапи конкурсу, судді підбили підсумки змагань.

Нагородження переможців розпочалось з відзнак за перемогу у окремих вправах. Переможцем у вправі зі звалювання деревини став Віктор Дячук – звалювальник лісу Делятинського лісгоспу. 

У конкурсі з підготовки бензопили до роботи переміг звалювальник Верховинського лісового господарства Дмитро Пилипюк.

Переможцем у вправі з розкряжування деревини комбінованим різом став звалювальник лісу Калуського лісового господарства Андрій Варварик. Також юнак зайняв перше місце на виконанні вправи з точного розкряжування деревини.

У змаганні з відокремлення гілок та сучків від стовбура дерева переміг Іван Бельмега – звалювальник Гринявського лісгоспу.

У підсумку за результатами всіх п’яти етапів змагань команда державного підприємства «Ворохтянського ЛГ» отримала третє загальнокомандне місце у обласному змаганні «Лісоруб 2017».

Команда ДП «Гринявського лісового господарства» отримала друге місце у змаганні. В свою чергу переможцем обласного конкурсу звалювальників лісу стала команда Делятинського лісгоспу.

До слова, Віктор Дячук – переможець цьогорічних змагань, що представляв команду Делятинського ЛГ, перемагає у обласних змаганнях звалювальників лісу уже втретє. Каже, у перемозі був впевнений, адже до конкурсу готувався. Надалі переможець готуватиметься до участі уже у всеукраїнських змагань, на яких незабаром представлятиме Івано-Франківщину.

Для заохочення у підвищенні професійної майстерності учасники та переможці змагань отримали грамоти та винагороди.

Під час нагородження від імені голови Верховинської райдержадміністрації учасників змагань привітав  Василь Бровчук. Також з привітальним словом виступив голова Білоберізької об’єднаної територіальної громади Дмитро Іванюк. Посадовці ще раз нагадали наскільки професія звалювальника лісу є важкою, відтак, побажали професіоналам здоров’я та успіху у нелегкій праці.

Завершились змагання урочистим зняттям прапора переможцями цьогорічного конкурсу. 

Після нагородження начальник управління Руслан Осташук підсумував: «Метою наших змагань є більш ефективне розповсюдження передового досвіду роботи звалювальників лісу та вивчення високопродуктивних прийомів праці кращих майстрів лісозаготівельної справи підприємств управління. Окрім цього, змагання дозволяють побачити рівень професійності працівників підприємств. Ще однією метою проведення конкурсу є підготовка до всеукраїнських змагань. Хоч цього року ми зменшимо кількість суцільних рубок на тисячу гектарів, але професія звалювальника лісу є дуже важливою і змагання лісорубів нам і надалі потрібно проводити. Адже це дозволяє покращити навики, що необхідні їм у роботі». 

Фото із змагань можна переглянути за посиланням на сайті Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства

Прес-служба Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства

Категорія: Новини підприємства | Переглядів: 65 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0