Головна » 2017 » Грудень » 11 » 11 грудня – Міжнародний день гір
15:39
11 грудня – Міжнародний день гір

11 грудня людство відзначає Міжнародний день гір, встановлений за рішенням 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у січні 2003 року.

говерла

Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародне співтовариство організовувати в цей день заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення сталого розвитку гірських регіонів. Це і тематичні книжкові ярмарки, симпозіуми, лекції та семінари, а також тематичні заняття в школах. Протягом тижня товариства любителів гір зазвичай проводять пізнавально-розважальні заходи.

Гори займають близько однієї чверті поверхні планети Земля і є домівкою для 10 % населення. Вони є не тільки джерелом засобів для існування та добробуту майже для 915 мільйонів людей, які проживають у гірських районах, але й опосередковано впливають на мільярди осіб, які проживають біля їх підніжжя. Крім цього, гори заповідник для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерело води всіх основних річок Землі.

В Україні є Карпатські (найвищою є гора Говерла, висота 2061 м) та Кримські гори (найвища вершина – гора Роман-Кош, висота 1945 м). Найвищою горою в Західній Європі вважають Монблан (висота 4810 м, розташована в Альпах, на кордоні Франції та Італії). У липні 1965 року під Монбланом урочисто відкрили тунель, що з’єднав курортні центри Франції та Італії.

До речі, Японія висувала найвищу гору країни – гору Фудзі – кандидатом на занесення до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але кандидатуру Фудзі відхилили у зв’язку (неймовірно, але факт!) із сильною засміченістю гори.

http://www.ifforestry.gov.ua/novyny/

Категорія: Новини підприємства | Переглядів: 37 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0